SANDĖLIAVIMAS

SANDĖLIAVIMAS KROVINIŲ SAVININKAMS

Kiekvienas krovinio savininkas nori, kad jo kroviniu būtų pasirūpinta tinkamai. Tai padeda padaryti efektyvus ir saugus įvairių krovinių sandėliavimas, kuris apima tam tikrus logistikos procesų etapus – tai techninės, organizacinės, informacinės priemonės, kurios naudojamos atliekant krovinio priėmimą, apskaičiavimą, saugojimą, išdavimą. Sandėliavimo procesas atlieka dvi pagrindines funkcijas: padeda didinti gabenamų daiktų srauto efektyvumą bei užtikrina kokybišką tranzitą, kurio metu dažnai reikalingi krovinių pakeitimai ar papildymai. Jeigu siekiate, jog Jūsų kroviniu būtų pasirūpinta kruopščiai ir patikimai, svarbu pasirinkti profesionalias sandėliavimo paslaugas siūlančius tiekėjus.

 

Muitinės ar paprastas sandėlis?

Kadangi sandėliavimas yra įvairių procesų visuma, todėl svarbu suprasti, kuo skiriasi skirtingų rūšių sandėliai. Skiriami tokie pagrindiniai sandėlių tipai:

  • Muitinės. Juose yra laikomos įvairios prekės, kurios neturi Europos Sąjungos statuso, nėra apmokestinamos importo muitais, mokesčiais.
  • Paprastas. Juose yra laikomi kroviniai, kurie turi Europos Sąjungos statusą. Paprastuose sandėliuose nenutrūkstamai vykdomos logistikos paslaugos, pavyzdžiui, rūšiavimas paruošimas transportavimui, prekybai.

 

Pagrindiniai sandėliavimo etapai

  • Priėmimas. Šio etapo metu yra vykdomi tokie procesai: apskaičiavimas, tapatybės bei sąskaitų kontrolė, priimamų daiktų duomenų nustatymas. Tapatybės kontrolė – tai sandėliuojamų medžiagų rūšiavimas pagal jų svorį, matmenis, temperatūrą ir kt.
  • Sandėliavimas. Jis užtikrina, jog visi saugomi kroviniai būtų tinkamai ir kruopščiai prižiūrėti, paženklinti, surūšiuoti. Sandėliavimas yra atliekamas tik su modernia, kokybiška technika, kuri užtikrina, kad šis etapas vyktų itin sklandžiai, saugiai.
  • Užsakymo paruošimas ir išsiuntimas.  Kai ateina metas iš sandėlio į kitą vietą perkelti saugomus krovinius, yra atliekamas itin kruopštus reikalingų daiktų atrinkimas bei paruošimas, kuris užtikrina, kad gavėjas galėtų džiaugtis puikiai išsaugotu kroviniu.  

 

Svarbiausi sandėliavimo uždaviniai – priimti reikiamas medžiagas, prekes ar krovinius, juos kokybiškai bei patikimai išsaugoti, kontroliuojant jų laikymo sąlygas, o reikalui esant paruošti išsiuntimui.

Jeigu ieškote patikimo partnerio, kuris padėtų atlikti įvairius krovos darbus, krovinių rūšiavimą, ženklinimą, pakavimą – UAB „ALPI Baltika” komanda yra pasiruošusi padėti.